Renkli Desenli Asfalt Teknik ve Genel Ōzellikleri Nelerdir ?

 

EKONOMİK :Asfalt bilinen en ucuz ve dayanıklı zemin malzemesidir. RENKLİ & DESENLİ ASFALT uygulaması kilitli parke taşına nazaran işçilik ve zaman açısından büyük tasarruf sağlar. Uygulama çok seri(Min:1000-1250 m2/Gün) yapıldığından yol ve kaldırımlar aynı gün içinde ( boyama işleminden 4-5 saat sonra ) yaya trafiğine , 48 saat sonra araç kullanıma açılabilir.
 
ESTETİK : RENKLİ & DESENLİ ASFALT ,bütün bir malzeme olduğundan,beton veya doğal taşın klasik gōrüntüsünü kalıcı olarak elde edersiniz.Çōkme ve kabarma olmaz,derzler bozulmaz,düzgülüğünü ve güzelliğini yıllarca muhafaza eder. Standart desen ve renkler dışında ōzel desen ve renk seçenekleri sunar.
 
DAYANIKLI : RENKLİ & DESENLİ ASFALT ōzel boyası sayesinde asfaltın mukavemetini 3 kat arttırır. Bu nedenle benzeri ürünlere karşı daha dayanıklıdır.
 
EMNİYETLİ :Araçlar RENKLİ & DESENLİ ASFALT uygulanmış yola girdiklerinde ses ile kulağı, gōrünüm ile de gōzü ikaz eder ve dikkati artırır, yavaşlama ihtiyacı duyulur.Kilitli parke taşlı yollarda derzlerin boşalması nedeni ile yerlerinden oynamış taşlar birbirine vurarak rahatsız edici sesler çıkarırlar, araçlar taşı fırlatabilirler. RENKLİ & DESENLİ ASFALT uygulanmış yollarda bōyle bir tehlike sōz konusu değildir.
 
TEMİZ : Beton ve doğal taşlı yollarda derzlerdeki kum dolgusu süpürme esnasında boşalır, derzlerin su geçirmesi ve don nedeniyle oluşan hacim genişlemeleriyle alt yapı bozulur, derzlerden bitkiler çıkar, üzerine basınca su sıçratır. Bu nedenle devamlı tamir ve bakım kaçınılmazdır. Homojen bir malzeme olan RENKLİ & DESENLİ ASFALT ise bakım gerektirmez, su veya vakumlu süpürge araçları ile kolayca temizlenebilir.
 
SAĞLIKLI : Kilitli parke taşlarda derzlerden saçılan bitkilerin yok edilmesi için kullanılan kimyasallar çevre sağlığına zarar verir. Derz dolgusu kumlar ise rüzgar da uçuşarak yayaları rahatsız eder. RENKLİ & DESENLİ ASFALT ‘ta bu sakıncalar yoktur.
 
GÜVENLİ : Herhangi bir toplumsal olayda yerden kolaylıkla sōkülebilen taşlar kōtü niyetle kullanılabilir. RENKLİ & DESENLİ ASFALT ‘ ta tam güvenliktesiniz.
 
UYUMLU : Tarihsel ve kentsel doku ile uyumlu olması ve istenilen şekilde baskı yapılabildiği için restorasyon çalışmaları için ideal çōzümdür.

 

Doğru yerde, doğru zamanda, doğru kişiden, doğru cevaplar alınır.